Místní knihovna Brniště s pobočkou ve Velkém Grunově

Souborný katalog Českolipska

Souborný katalog Českolipska

Knihovna ve Velkém Grunově zatím nemá vlastní katalog na internetu. Můžete však použít Souborný katalog Českolipska, který slouží k vyhledávání záznamů o dokumentech v katalozích Městské knihovny Česká Lípa a dalších knihoven našeho regionu, např. Městské knihovny Kamenický Šenov, Místní knihovny Žandov, Místní knihovny Zákupy a také Místní knihovny Brniště i Velký Grunov a to od roku 1998. Pokud se ve výsledcích vyhledávání v tabulce Lokace exemplářů objeví Region - Brniště nebo Region - Velký Grunov znamená to, že naše hledaná kniha byla koupena pro Brniště nebo pro Velký Grunov. Pokud ne, alespoň se dovíte, která knihovna v regionu by knihu měla mít. Katalog ale neumí odpovědět na otázku, zda je momentálně kniha půjčená, v katalogu se mohou také objevit knihy, které se již odepsaly. V katalogu nejsou záznamy některých profesionálních knihoven, v nichž nákup a zpracování knih není prováděn ve spolupráci s Městskou knihovnou v České Lípě (Městská knihovna Nový Bor, Doksy, Mimoň, Cvikov).
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokud v katalogu použijete tzv. Kombinovaný dotaz, nastavíte v něm Signatura svazku začíná VG, měl by se ukázat seznam knih, které byly pro knihovnu nakoupeny pro Velký Grunov od roku 1998. Seznam se dá seřadit abecedně podle autorů nebo podle názvů, případně sestupně podle data vydání knihy. Nepoužívejte tlačítko "Rezervuj" , ve vztahu ke knihovně Velký Grunov nebude fungovat. Obdobné je to s tlačítkem "MVS". Pokud budete chtít půjčit knihu z jiné knihovny Českolipska, musíte se domluvit s Vaší knihovnicí.
 
Místní knihovna v Brništi svůj katalog má, přesto lze hledat také v souborném katalogu. Pokud v katalogu použijete tzv. Kombinovaný dotaz, nastavíte v něm Signatura svazku začíná BR, měl by se ukázat seznam knih, které byly pro knihovnu nakoupeny pro Brniště od roku 1998.